İlçe Seçiniz

Semt Seçiniz

Emlak

Emlak Türü

Isıtma Tipi

Oda Sayısı

Banyo Sayısı


ESENYURT TERMAL TURİZMİN YENİ MERKEZİ OLACAK

ESENYURT TERMAL TURİZMİN YENİ MERKEZİ OLACAK

         İstanbul'un emlakta yıldızı parlayan ilçelerinden Esenyurt, şimdi de sağlık turizmiyle gündeme gelecek. Üç yıl önce şans eseri bulunan termal suyla, belediye kısa süre içinde ilçede bir termal tesisi faaliyete soktu, ikinci tesis için ise hazırlıkları tamamladı. İstanbul’un nüfus olarak en hızlı büyüyen ilçelerinden biri olan Esenyurt emlak yatırımcılarından sonra şimdi de otel yatırımcılarının radarına girdi. Özellikle ilçede bulunan termal su sayesinde çok sayıda otel projesine start verildi.

        Termal yatırımlar bununla da sınırlı kalmadı. Bazı konut firmaları otel+rezidans projeleri devreye soktular. Belediyenin tesislerine yakın yapılan bu projelerin de müşterilerine termal tesis imkanları sunması bekleniyor.

KAPLICALAR DİYARI...

        Termik suyun bulunmasıyla birlikte Esenyurt Belediyesi tesis yapmak için hiç beklemeden harekete geçti. Saadetdere Mahallesi’nde temeli atılan ilk termal tesisin önümüzdeki günlerde hizmete açılması bekleniyor. "Esenyurt kaplıcalar diyarı olacak" diyen Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, ikinci tesis için harekete geçti. Atatürk Mahallesi'nde yapılan ikinci termal havuz projesini yerinde inceleyerek dakikalarca yüzen Kadıoğlu, "Türkiye’deki termal ve kaplıcalardan 15-20 kat daha yüksek kalitede seviyesi olan hipotermal suyu sunmak için hız kesmeden çalışıyoruz" dedi.

EN ZENGİN SULARDAN...

        Esenyurt’ta bulunan hipertermal suyun mineral seviyesiyle Türkiye’nin en zengin şifalı suyu olduğunu ifade eden Başkan Kadıoğlu, vatandaşların bundan böyle Gönen, Kızılcahamam, Afyon gibi illere gitmelerine gerek olmadığının da altını çizdi.

© 2014 Akdev Yapı, Tüm Hakları Saklıdır. İns Web Tasarım